Asset Publisher Asset Publisher

Submisja drewna cennego

Zapraszamy Państwa do udziału w submisji drewna cennego, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszy piątek grudnia, tj. 6 grudnia 2019 r. w Nadleśnictwie Brzesko.

Do sprzedaży przeznaczone jest ponad 470 m3 drewna, głównie dębowego (ok. 170 m3), modrzewiowego i bukowego, ale nie powinno zabraknąć również drewna innych gatunków (jesion, dąb czerwony, jawor, sosna, czeremcha, czereśnia, wiąz).

Wybrane z nadleśnictw RDLP w Krakowie najcenniejsze kłody zaprezentowane zostaną w dniach:

2 grudnia – 6 grudnia 2019 r. na składnicy zlokalizowanej na terenie szkółki leśnej w leśnictwie Jodłówka.

Informacje szczegółowe: www.brzesko.krakow.lasy.gov.pl

 

Już po raz dwudziesty pierwszy nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krakowie wystawiają do sprzedaży najcenniejsze kłody drewna. Przez cały rok na powierzchniach, z wykonywanymi zabiegami hodowlanymi, wyszukiwano najładniejsze drzewa. Ścięte w listopadzie br. zwiezione zostały na szkółkę leśną w Jodłówce (Nadleśnictwo Brzesko), gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli je obejrzeć i do 6 grudnia br. złożyć swoją ofertę. Drewno zostanie sprzedane klientom, którzy zaoferują najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, układzie słojów.

Surowiec pozbawiony sęków, guzów, róż i innych wad znajduje nabywców wśród szczególnie wymagających klientów. Z tego drewna możliwe jest wyrobienie m.in. okleiny, instrumentów muzycznych i innych niezwykłych wyrobów, które same w sobie są wyrazem uznania dla pracy wielu pokoleń leśników, którzy pielęgnując drzewostany wyhodowali tak piękne i okazałe drzewa.