Wydarzenia Wydarzenia

XVIII Regionalna Spartakiada Leśników 2014

Już po raz osiemnasty leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie będą rywalizować o prymat w kilkunastu dyscyplinach Regionalnej Spartakiady Leśników Muszyna Złockie 2014.

Impreza organizowana przez Związek Leśników Polskich Okręgu Małopolska przy RDLP w Krakowie, z siedzibą w Krościenku, odbędzie się w dniach 17-19 października br. Zawody rozpoczną się w piątek, 17 października o godz. 9 na strzelnicy w Tyliczu.

Leśnicy mają okazję wykazać się sprawnością fizyczną i refleksem w wielu dyscyplinach walcząc o tryumf zespołowo, bądź indywidualnie. Rozegrane będą m.in.: siatkówka 3-osobowa, rzut piłką do kosza, tenis stołowy, rzutki do tarczy, pchnięcie kulą, skoki w workach, wbijanie gwoździ, a także przerzynanie piłą ręczną kłody. Zawodnikom startującym w dyscyplinach strzeleckich np. strzelanie do rzutków i strzelanie z kbks niezbędne będzie celne oko i stoicki spokój.

Dla zwycięzców przygotowano puchary i nagrody. Patronat honorowy objął Stanisław Sennik, Dyrektor RDLP w Krakowie.

Oprócz wymiaru sportowego, ducha rywalizacji i promocji aktywnego stylu życia, zawody służą integracji leśników z nadleśnictw RDLP w Krakowie.