Wydarzenia Wydarzenia

Wrzosowisko w Piwnicznej Zdroju

22 sierpnia br., w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się XVII edycja Międzynarodowych Spotkań Poetów, Malarzy i Muzyków Gór „Wrzosowisko” oraz zakończenie XII edycji konkursu poetyckiego „Sen o Karpatach”.

„Wrzosowisko" jest sztandarową, coroczną imprezą Piwnicznej, na którą przybywają turyści z całej Polski. Współorganizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Piwniczna.

- Na spotkanie przybywają ludzie zainteresowani, po pierwsze - górami, po drugie - poezją gór, również we własnej twórczości, po trzecie – są ciekawi kultur charakterystycznych dla pogranicza zachodniego południa i po czwarte - są obdarzeni empatią – mówi Barbara Paluchowa, pomysłodawczyni i organizatorka „Wrzosowiska".

W konkursie poetyckim „Sen o Karpatach", który jest jednym z wydarzeń „Wrzosowiska" biorą udział poeci z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech, Ukrainy. Podsumowaniem konkurs są wydania tomików poezji. Zakończenie tegorocznej edycji odbędzie się o godz. 15 w MGOK w Piwnicznej Rynek.

Celem „Wrzosowiska" jest promowanie szacunku dla wielokulturowości i bogatej tradycji pogranicza Beskidu. Obok konkursu poetyckiego odbywają się również plenery malarskie, koncerty „Dymi kocioł Karpat" oraz wspólny posiłek regionalny
i muzykowanie w plenerze na wrzosowiskach na Śmigowskiem.

 

Materiały do pobrania