Wydarzenia Wydarzenia

Wolność jest w naturze - Impreza sportowa

Inicjatywa „Wolność jest w naturze" to obok sadzenia „Dębów Wolności" kolejne przedsięwzięcie z udziałem Lasów Państwowych upamiętniające 25-lecie wolnych wyborów do Sejmu w czerwcu 1989 roku. Z tej okazji w całej Polsce, na terenie 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych wyznaczono 25 tras biegowych.

Trasy doskonale nadają się do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach, czy uprawiania popularnego w ostatnich latach nordic walking. Proponowane dystanse mieszczą się między 5 a 10 km, ale są także skrócone warianty szlaków dla mniej zaawansowanych.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wyznaczono dwie trasy biegnące przez tereny leśne Nadleśnictwa Krzeszowice i Niepołomice. Są to pętle, które zaczynają się i kończą przy istniejących parkingach leśnych – „Skowronek" w Alwerni i przy drodze krajowej nr 75 w Niepołomicach.

Łatwy dostęp do tras, usytuowanie w pobliżu miast oraz infrastruktura parkingowa pozwolą korzystać z nich przez cały rok. Zostały one wytyczone w pobliżu ciekawych obiektów przyrodniczych, aby biegający mogli dostrzec walory polskich lasów.

Uroczysteotwarcie ścieżek odbędzie się podczas imprez biegowych przygotowanych przez leśników w dniach:

11 października 2014 - Alwernia, parking leśny „Skowronek".

25 października 2014 - Niepołomice, parking leśny przy drodze krajowej nr 75.

Zapraszamy do udziału w biegach oraz w kibicowaniu zawodnikom.

Regulaminy biegów znajdziesz tutaj:

http://www.krzeszowice.krakow.lasy.gov.pl/web/krzeszowice

http://www.niepolomice.krakow.lasy.gov.pl/web/niepolomice