Wydarzenia Wydarzenia

Wolność jest w naturze

W całej Polsce trwa akcja „Wolność jest w naturze”, polegająca na udostępnianiu lasów społeczeństwu, poprzez wytyczanie tras biegowych i rowerowych. W Małopolsce takie trasy powstały w Alwerni i Niepołomicach na terenie lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Krzeszowice i Nadleśnictwo Niepołomice.

Podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji akcji na terenie 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych wytyczono 25 tras biegowych. Ścieżki zaczynają się i kończą przy parkingach leśnych i miejscach postoju pojazdów. Doskonale nadają się do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach czy uprawiania nordic walkingu. Oficjalne otwarcia tras biegowych stały się okazją do przeprowadzenia zawodów sportowych, pikników integracyjnych i zabaw w plenerze. Wiele z nich weszło na stałe do kalendarza wydarzeń sportowych lokalnych społeczności.

W  tegorocznej, drugiej edycji akcji „Wolność jest w naturze" w całej Polsce wytyczono 11 szlaków rowerowych. Na terenie RDLP w Krakowie trasę wyznaczono w Nadleśnictwie Krzeszowice, na terenie leśnictwa Czerna. Oficjalne otwarcie połączone z rekreacyjnym przejazdem rowerami odbędzie się 3 października br.

„Wolność jest w naturze" to wspólna akcja Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych zainicjowana w 2014 roku.

Czytaj więcej:

http://www.krzeszowice.krakow.lasy.gov.pl/web/krzeszowice