Wydarzenia Wydarzenia

Finał Konkursu Fotograficznego Leśne Inspiracje

20 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 odbędzie się finał Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”. Autorzy najlepszych zdjęć ubiegłorocznej, 6. edycji konkursu odbiorą nagrody i wyróżnienia.

Celem ubiegłorocznego konkursu fotograficznego było wzbudzenie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania przyrodą, potrzeby jej nieustannej ochrony oraz ukazanie bogactwa przyrodniczego Małopolski, a szczególnie lasów. Fotografujący mieli za zadanie spojrzeć okiem obiektywu na gospodarkę leśną, pracę leśników i pracowników leśnych, a więc pokazać fragmenty lasów, w tym uprawy, drzewostany dojrzałe, szkółki leśne i drzewostany nasienne. Na fotografiach nadesłanych na konkurs znalazły się motywy związane z ochroną lasu i ochroną przyrody, obiekty infrastruktury leśnej, artystyczne ujęcia surowca doskonałego, jakim jest drewno i obrazy jego pozyskania.

Podczas finału konkursu otwarta zostanie wystawa zdjęć laureatów konkursu oraz zdjęć zrobionych przez małopolskich leśników. Wystawa będzie okazją do refleksji, jak widzą lasy ci, którzy na co dzień, w wielkim trudzie w nich pracują.

Wystawa będzie przygotowana przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie i będzie można ją oglądać od 20 marca do 28 maja 2015 roku, następnie zostanie pokazana w innych miastach Małopolski.