Wydarzenia Wydarzenia

Bieg pod choinkę

Nowotarscy leśnicy zapraszają na imprezę plenerową „Bieg pod choinkę”, która odbędzie się w sobotę, 19 grudnia br. na terenie obiektu edukacyjnego leśnictwa Bór w Nowym Targu.

Impreza sportowa zapowiada się ciekawie i pożytecznie, wpisując się w klimat przedświątecznego czasu nastrajającego do rodzinnych spotkań, świątecznych przygotowań i umacniania przyjacielskich więzi. Jej celem jest promocja zdrowego stylu życia, integracji międzypokoleniowej, dobroczynności, wolontariatu i edukacji przyrodniczo-ekologicznej.

W wydarzeniu „Bieg pod choinkę" mogą wziąć udział zawodnicy wszystkich przedziałów wiekowych. Silnym i sprawnym polecamy bieg na dystansie 5200 metrów, nieco słabszym marsz nornic walking. Wszyscy uczestnicy mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „Serce za serce", prowadzonej przez wolontariuszy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i wesprzeć świątecznymi darami (w postaci środków czystości, trwałych artykułów spożywczych, artykułów plastycznych itp.) potrzebujących. Dla dzieci leśnicy i studenci przygotowują gry i zabawy w plenerze. Każdy uczestnik imprezy będzie mógł także zakupić choinkę pachnącą lasem.

Wydarzenie organizuje Nadleśnictwo Nowy Targ wspólnie z PPWSZ w Nowym Targu w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam, bo lubię Lasy".

Regulamin zawodów pn. „I Bieg pod choinkę" znajdziesz tutaj: www.nowytarg.krakow.lasy.gov.pl