Lista aktualności Lista aktualności

„Żyj zdrowo – baw się na sportowo”

W sobotę 27 maja br. na na terenach Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” w Krakowie, odbył się piknik edukacyjny „Żyj zdrowo – baw się na sportowo”, w którym wzięli udział małopolscy leśnicy organizując stoisko edukacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania się po terenach leśnych.

Tegoroczny piknik, organizowany przez WKS Wawel oraz Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia, wzbogacili leśnicy z Nadleśnictwa Brzesko.

Stoisko edukacyjne Lasów Państwowych cieszyło się dużym zainteresowaniem przybyłych gości. Mieli oni bowiem okazję do poszerzenia wiedzy na temat lasów małopolski, ale również poznania zagrożeń występowania pożarów na terenach leśnych, pobudzenia świadomości w codziennych działaniach, oraz sposobach zapobiegania pożarom.

Aby wiedza ta trafiała do mieszkańców Krakowa w sposób prosty i łatwo przyswajalny, przygotowano szereg materiałów edukacyjnych, eksponatów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zagadki i quizy z ogólnej wiedzy o lesie uatrakcyjniły czas spędzony na pikniku. Dzieci oraz dorośli chętnie oglądali szyszki, poroża, nasiona drzew oraz owady. Najbardziej problematyczną zagadką do rozwiązania był fakt, że sarna nie jest „żoną" jelenia.

Na każdego uczestnika akcji edukacyjnej, który wziął udział w konkursie czekały pamiątkowe gadżety i materiały informacyjne dotyczące zapobiegania i prawidłowego postępowania w przypadku zidentyfikowania pożaru.