Lista aktualności Lista aktualności

Zmiany kadrowe w Nadleśnictwach RDLP w Krakowie

Nowa Nadleśnicza Nadleśnictwa Niepołomice.

Nadleśnictwo Niepołomice ma nowego kierownika. Pani Anna Święcicka-Kujawiak, zajmująca dotychczas stanowisko Głównego Specjalisty Służby Leśnej w Wydziale Gospodarki Drewnem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz pełniąca funkcję brakarza regionalnego, została powołana na stanowisko Nadleśniczej Nadleśnictwa Niepołomice.

- Pani Anna Święcicka-Kujawiak przejmuje nowe obowiązki z dniem 9 kwietnia br.
Jest pierwszą w blisko 80-letniej historii Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie kobietą, zajmującą stanowisko kierownika tak ważnej jednostki – nadleśnictwa Lasów Państwowych
– mówi dr inż. Piotr Kempf, Dyrektor RDLP w Krakowie. – Jestem przekonany, że znakomicie sprosta temu wyzwaniu – dodaje.

Pani Anna Święcicka-Kujawiak jest magistrem inżynierem leśnictwa. Ukończyła stacjonarne studia leśne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizując specjalizację w Katedrze Hodowli Lasu.

Bogatą praktykę zawodową zdobywała m.in.: na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, w Nadleśnictwie Kwidzyn, gdzie pracowała jako podleśniczy i Specjalista Służby Leśnej, w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi – pracowała jako specjalista ds. użytkowania lasu, a następnie w Nadleśnictwie Piotrków, gdzie pełniła funkcję inżyniera nadzoru.

Jest także absolwentką kilku kierunków studiów podyplomowych. Ukończyła Studium Podyplomowe „Zrównoważone Użytkowanie Obszarów Leśnych w Rozwoju Regionalnym”, Studium Podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem w leśnictwie i ochronie przyrody”, Studium Podyplomowe „Systemy zarządzania jakością w Lasach Państwowych”.

Mówi o sobie, że jest odpowiedzialna i konsekwentna w działaniu, nie boi się podejmowania odważnych decyzji nawet w trudnych sytuacjach, lubi pracę w zespole. Stawia na szacunek dla każdej osoby oraz ceni uczciwość w życiu zawodowym.

Prywatnie Pani Anna jest mamą dwójki dorosłych dzieci. W wolnym czasie lubi aktywne spędzanie czasu w górach, podróże małe i duże w towarzystwie dobrych i sprawdzonych przyjaciół oraz dobrą książkę.   

Pani Anna Święcicka – Kujawiak zastąpiła dotychczasowego Nadleśniczego Nadleśnictwa Niepołomice Pana Wojciecha Jurka, któremu serdecznie dziękujemy za wkład i zaangażowanie w pełnieniu tej funkcji od 21.01.2022 roku.

***

Gratulujemy Pani Nadleśniczej Nadleśnictwa Niepołomice powołania na stanowisko. Życzymy realizacji postawionych sobie celów, wiele satysfakcji z pracy i daru umiejętności zarządzania trudnym i zarazem wymagającym nadleśnictwem, zarządzającym historyczną Puszczą Niepołomicką. Życzymy również mediacyjnego godzenia interesów wielu grup społecznych, zainteresowanych korzystaniem z dobrodziejstwa puszczy położonej nieopodal blisko milionowego Krakowa.