Lista aktualności Lista aktualności

Złoty Medal Jana Pawła II dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie została uhonorowana Złotym Medalem Jana Pawła II. Z rąk Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza medal odebrał Jan Kosiorowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Okazją do uroczystego wręczenia medalu była 10. jubileuszowa uroczystość zapalenia światełek na „Choince pod Oknem Papieskim", która odbyła się 17 grudnia przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. W 2007 roku leśnicy byli jednymi z  inicjatorów tego wydarzenia i kontynuowali je przez całą dekadę.

- W 2007 roku przeżywaliśmy jeszcze wielki smutek, żal i osamotnienie z powodu odejścia naszego wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Postanowiliśmy kultywować pamięć o Nim i jego dziele m.in. w tym szczególnym miejscu, pod Oknem Papieskim w Krakowie i w czas oczekiwania na Boże Narodzenie zapraszać dzieci pod choinkę. Pierwszą choinką był świerk przywieziony przez leśników z lasów nieopodal szkółki leśnej w Spytkowicach, na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ. Mijały lata a leśnicy ciągle trwali w kultywowaniu pamięci. Dziś radujemy się Świętym Kościoła Katolickiego Janem Pawłem II.

 

Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz odznaczył Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie Złotym Medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej „z wdzięczności za pracę". Medal został wręczony w sali audiencyjnej w obecności wielu znamienitych gości, w tym wielu leśników, którzy przybyli na uroczystość wraz z rodzinami.

- Na was leśnicy zawsze można liczyć. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za 10 lat „Choinki pod Oknem Papieskim" i tą radość, jaką dajecie dzieciom. W tym roku przeżywaliśmy wielkie wydarzenie jakim były Światowe Dni Młodzieży. Organizacja spotkania młodych z całego Świata z Ojcem Świętym Franciszkiem była wielkim przeżyciem duchowym i jednocześnie niespotykanym dotychczas w tej części Europy wyzwaniem organizacyjnym. Pragniemy okazać naszą wdzięczność leśnikom - Straży Leśnej i Służbie Leśnej za wielkie wsparcie organizacyjne i materialne – powiedział ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

- Dziękujemy za nieocenioną pomoc w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży, za waszą pobożność i wierność – dziękował ks. kardynał nie tylko małopolskim leśnikom, bowiem w lipcu br. do Krakowa przybyli leśnicy z różnych części Polski, aby z pełnym zaangażowaniem służyć podczas zabezpieczania Światowych Dni Młodzieży i spotkań modlitewnych z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Leśnicy wspierali również zabezpieczanie Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz z pełnym oddaniem przygotowali i założyli Park Miłosierdzia na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach.

Złotym Medalem Jana Pawła II została także uhonorowana Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Hucie.