Lista aktualności Lista aktualności

Wakacje w lesie…

Nie masz pomysłu na wakacyjny odpoczynek, chciałbyś wybrać się na weekend do lasu, a może znasz dobrze leśne atrakcje w Twojej okolicy i szukasz nowych miejsc? Bank danych o lasach to baza informacji również o turystyce w Lasach Państwowych.

Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej w tym roku większość Polaków spędzi wakacje w kraju. Leśnicy już od kilku miesięcy obserwują zwiększony ruch turystyczny. Aby sezon wakacyjny w lesie był udany i bezpieczny przygotowują infrastrukturę turystyczną, ale również informacje dla leśnych turystów.

Oprócz strony internetowej:

https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

Dostępna jest również aplikacja Banku Danych o Lasach: mBDL, dzięki której nie zgubimy się w lesie, a w razie konieczności łatwiej będzie nas znaleźć. Aplikacja z pewnością przyda się na wakacjach – pokaże wiaty turystyczne, parkingi leśne czy szlaki turystyczne. Dzięki niej narysujemy swoją trasę, sprawdzimy ewentualne zakazy wstępu np. wynikające z zagrożenia pożarowego, czy przeczytamy szczegółowy opis lasu

O tym jak korzystać z aplikacji można się dowiedzieć oglądając film Lasów Państwowych z serii Oblicza Lasu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=ispsjYVDgHw&feature=emb_logo