Lista aktualności Lista aktualności

VIII Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK”

W dniach 3-4 września 2022 roku na terenie zabytkowego folwarku Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy ul. Balickiej 253 odbyły się VIII Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK”, połączone z XXIV Małopolską Giełdą Agroturystyczną. Leśnicy z terenu RDLP w Krakowie po raz kolejny prowadzili warsztaty edukacyjne oraz zachęcali mieszkańców Małopolski do degustacji zdrowej, ekologicznej żywności marki „Dobre z Lasu”.

Głównym celem Małopolskich Targów Żywności „Zasmakuj z URK”, organizowanych przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, jest propagowanie idei zdrowego, aktywnego stylu życia oraz promocja tradycyjnych i regionalnych produktów, wytwarzanych przez lokalnych producentów i gospodarstwa agroturystyczne.

VIII edycja Targów zgromadziła w Krakowie kilkudziesięciu małopolskich producentów żywności, którzy prezentowali na swoich stoiskach tradycyjne i regionalne wyroby oraz produkty zdrowotne, w tym m.in.: miody, produkty pszczele, pierogi, wędliny, zioła, sery, wino, oleje, musztardy, soki, owoce, ocet, suplementy diety, wyroby garmażeryjne, dania regionalne, chleby, przetwory warzywne, zupy na zakwasie, mąki ekologiczne oraz regionalne lody. Oprócz bogatej oferty wyrobów spożywczych, na odwiedzających czekały dodatkowe atrakcje w postaci występów gminnych zespołów folklorystycznych, pokazów tańca, wykładów, gier i zabaw dla dzieci, czy też pokazów kulinarnych oraz bezpłatnych porad żywieniowych i porad trenerów personalnych. W trakcie wydarzenia nie mogło zabraknąć również stoisk lokalnych, rodzinnych firm agroturystycznych oraz leśnego stoiska promocyjno-edukacyjnego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Na stoisku edukacyjnym, leśnicy z Nadleśnictwa Łosie i Dąbrowa Tarnowska zorganizowali dla uczestników Targów warsztaty z rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt, leśnych tropów, zachęcali do uprawiania turystyki i aktywnego wypoczynku na terenie lasów, opowiadali o codziennej pracy leśników, wykorzystaniu surowca drzewnego, zrównoważonej gospodarce leśnej oraz prowadzili konkursy z nagrodami dla dzieci.

Z kolei przedstawiciele Nadleśnictwa Miechów przygotowali stoisko promujące zdrową, naturalną żywność marki „Dobre z lasu”, na którym zachęcali odwiedzających do degustacji produktów z dziczyzny, w tym: kabanosów, kiełbas, pasztetów, szynek, boczku i smalcu, a także leśnych grzybów, konfitur i dżemów z owoców runa leśnego oraz ekologicznych syropów i soków owocowych.

W trakcie VIII Małopolskich Targów Żywności „Zasmakuj z URK” ekspozycja leśników promująca wielofunkcyjną gospodarkę leśną oraz zdrową żywność marki „Dobre z Lasu” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Małopolski. Usłyszeliśmy mnóstwo pozytywnych komentarzy i zdobyliśmy tytuł „Najsympatyczniejszego Wystawcy” tegorocznej edycji Targów!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Targów za oddane głosy!

Darz Bór!