Lista aktualności Lista aktualności

Submisja drewna cennego

Zapraszamy Państwa do udziału w submisji drewna cennego, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszy piątek grudnia, tj. w dniu 4 grudnia 2020 r. w Nadleśnictwie Brzesko.

Do sprzedaży przeznaczone jest ponad 432 m3 drewna, głównie dębowego (181 m3), modrzewiowego (124 m3), bukowego (61 m3), jaworowego w tym z falistym przebiegiem włókien (37 m3), ale nie powinno zabraknąć również drewna innych gatunków (jesion, klon, olsza i sosna).

Wybrane z nadleśnictw RDLP w Krakowie najcenniejsze kłody zaprezentowane zostaną w dniach:

 

30 listopada – 4 grudnia 2020 r. na składnicy zlokalizowanej na terenie szkółki leśnej
w Leśnictwie Jodłówka (Nadleśnictwo Brzesko)

 

Informacje szczegółowe: www.brzesko.krakow.lasy.gov.pl

 

Już po raz dwudziesty drugi nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krakowie wystawiają do sprzedaży najcenniejsze kłody drewna. Przez cały rok na powierzchniach, z wykonywanymi zabiegami hodowlanymi, wyszukiwano najładniejsze drzewa. Ścięte w listopadzie br. zwiezione zostały na szkółkę leśną w Jodłówce (Nadleśnictwo Brzesko), gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli je obejrzeć i do 4  grudnia br. złożyć swoją ofertę. Drewno zostanie sprzedane klientom, którzy zaoferują najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, układzie słojów.

Surowiec pozbawiony sęków, guzów, róż i innych wad znajduje nabywców wśród szczególnie wymagających klientów. Z tego drewna możliwe jest wyrobienie m.in. okleiny, instrumentów muzycznych i innych niezwykłych wyrobów, które same w sobie są wyrazem uznania dla pracy wielu pokoleń leśników, którzy pielęgnując drzewostany wyhodowali tak piękne i okazałe drzewa.

 

MAPA DOJAZDU i KATALOG

 

ZDJĘCIA DREWNA PRZEZNACZONEGO DO SPRZEDAŻY: