Lista aktualności Lista aktualności

PROGRAM „ZANOCUJ W LESIE”

„Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu już od 1 maja do dyspozycji miłośników bushcraftu i surwiwalu Lasy Państwowe udostępnią ponad 600 tys. ha w 425 nadleśnictwach.

Należy pamiętać, że bez względu na to jakiego sprzętu będzie się używać do wypoczynku, nie może on niszczyć drzew, krzewów oraz runa leśnego. Utrzymany jest także zakaz używania otwartego ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Spędzenie nocy w lesie to zetknięcie się z dziką przyrodą w całej okazałości. Dlatego nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, zdrowym rozsądku oraz przestrzeganiu regulaminu udostępnionego na stronach internetowych nadleśnictw w zakładce Turystyka/Program „Zanocuj w lesie”.

Przypominamy również, że fragmenty lub całe obszary wyznaczone do nocowania mogą być czasowo wyłączane z użytkowania ze względu na sytuację przeciwpożarową lub inne względy związane z bezpieczeństwem nocujących oraz otaczającej ich przyrody.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat programu „Zanocuj w lesie”, które udostępniono na stronie internetowej http://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie oraz https://zanocujwlesie.lasy.gov.pl/.