Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs! Turniej gry planszowej "Żywioły lasu" Rejestracja tylko do 5 maja!

15 kwietnia ruszyła rejestracja drużyn do Turnieju strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”. Wydarzenie promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu.

Do udziału zapraszamy drużyny składające się z 4 zawodników w wieku 10-16 lat. Każda zakwalifikowana drużyna otrzyma bezpłatny egzemplarz gry „Żywioły lasu”, dzięki któremu przygotuje się do udziału w Turnieju. Zgłoszenia przyjmujemy na stronie: www.zywiolylasu.com.pl

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe! A dla szkół 3 najlepszych drużyn: wyposażenie w pomoce naukowe do pracowni przyrodniczych o łącznej wartości 6 500 zł.

Rozgrywki regionalne będą odbywać się od 13 maja do 7 czerwca, w 50 nadleśnictwach (jednostkach LP w różnych miejscach w Polsce). Gdzie dokładnie? Sprawdźcie na interaktywnej mapie, znajdującej się na stronie internetowej wydarzenia.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie zaprasza na rozgrywki do Nadleśnictwa Krościenko oraz Nadleśnictwa Nowy Targ.

Rejestracja trwa do 5 maja br. Decyduje kolejność zgłoszeń. Im wcześniej zostanie zarejestrowana drużyna, tym więcej czasu będą mieć zawodnicy na przygotowanie się do rozgrywek!

Regulamin Turnieju, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.zywiolylasu.com.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Turniej odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach promocji:

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich”

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków związanych z pożarami lasów”