Lista aktualności Lista aktualności

Choinka pod oknem papieskim

Akcja ubierania wysokiej, bo ponad 15 metrowej choinki zbliża się ku końcowi! Prócz tradycyjnych lampek dostrzeżemy na niej także ozdoby przekazane przez Lasy Państwowe, specjalnie przygotowane na tę okazję drewniane „śnieżynki” oraz „bańki”.

To już piętnasta odsłona wydarzenia „Choinka pod oknem papieskim”. „Drzewko” – jodła pospolita – będąca darem od małopolskich leśników dla Św. Papieża Jana Pawła II, Arcybiskupa i mieszkańców Krakowa, przyjechała na plac biskupi późną nocą we wtorek 14 grudnia, ale w docelowym miejscu, pod słynnym „Oknem Papieskim”, stanęła już po północy, w środę.

Jodła pochodząca z leśnictwa Roztoka w Nadleśnictwie Nawojowa liczy sobie ok. 50 lat, a przed przycięciem do obecnego rozmiaru mierzyła 17 metrów wysokości. Starannie wyselekcjonowane ze względu na pokrój, gęstość oraz gabaryty drzewo przetransportowano w asyście Straży Leśnej oraz Policji.

Uroczystość organizowana przez Jego Ekscelencję ks. abp Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego dedykowana jest przede wszystkim dla rodzin i dzieci, a także dla podopiecznych z domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych i świetlic środowiskowych z terenu Krakowa.

Na uroczystość rozświetlenia choinki serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 18 grudnia, od 16, a dla przybyłych dzieci leśnicy jak co roku przygotowali drobne upominki!