Aktualności Aktualności

Powrót

Warsztaty Sygnalistyki Myśliwskiej

Warsztaty Sygnalistyki Myśliwskiej

Miesiąc marzec w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie od wielu lat rozbrzmiewa muzyką z rogów myśliwskich. W tym roku nie było inaczej. W dniach 4 – 6 marca w OWS Radocyna odbyły się XV warsztaty z sygnalistyki myśliwskiej, w których wzięło udział 31 uczestników z 10 nadleśnictw.

Opiekę nad miłośnikami gry na rogach myśliwskich i parforsach tradycyjnie sprawowali: Pan dr hab. Tomasz Ślusarczyk (Akademia Muzyczna w Krakowie) oraz znani instruktorzy i jurorzy na konkursach sygnałów łowieckich i muzyki myśliwskiej: Pan Arkadiusz Garus, Pan Mariusz Jamrozik, Pan Artur Kanawka i Pan Adam Migurski. Warsztaty odbywały się w grupach od początkujących, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z sygnałówką do grup zaawansowanych, grających w klasach mistrzowskich. Napięty program warsztatów spowodował, że niemalże od świtu do nocy rozbrzmiewały sygnały i muzyka myśliwska w dolinie Wisłoki. To bardzo owocny czas dla adeptów tej sztuki, która jest nierozerwalnie związana z kulturą i tradycją łowiecką. Rozwój tej dziedziny jest jednym z elementów działalności ośrodków hodowli zwierzyny Lasów Państwowych RDLP w Krakowie.

 Naszym Nauczycielom i uczestnikom dziękujemy za udział w warsztatach i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnym spotkaniu, by doskonalić kunszt grania na rogach myśliwskich.


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa Lasów