Aktualności Aktualności

Powrót

Razem #SadziMY

Razem #SadziMY

Chcesz pomóc przyrodzie? Posadź dla niej drzewo! Małopolscy leśnicy zapraszają do udziału w szóstej edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Każdy może przyjść do siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, lub najbliższego nadleśnictwa, odebrać przygotowane sadzonki i posadzić otrzymane drzewka tam, gdzie może się nimi opiekować.

Podczas ogólnopolskiej akcji każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa lub siedziby regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, odebrać sadzonki i zasadzić je na własnym gruncie.

Leśnicy zachęcają do sadzenia drzew.

- Zachęcam do udziału w tej akcji. Każdy z nas może posadzić swoje drzewo. Podczas akcji #sadziMY jest ku temu znakomita okazja. Zapraszam po darmowe sadzonki pochodzące z małopolskich szkółek leśnych  – mówi Piotr Kempf, Dyrektor RDLP w Krakowie.

- Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnotyinformuje Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Na tegoroczną akcję - organizowaną w roku 100-lecia Lasów Państwowych, dla wszystkich zainteresowanych posadzeniem drzewa leśnicy przygotowali blisko milion sadzonek. Dokładne lokalizacje stoisk z sadzonkami najlepiej sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

12 kwietnia br. w godz. 9.00-15.00 zapraszamy do biura RDLP w Krakowie przy al. Słowackiego 17 A po odbiór sadzonek drzew leśnych.

Przygotowaliśmy dla Państwa sadzonki drzew (sosny, lipy, buki, modrzewie), które pochodzą ze szkółek leśnych nadleśnictw: Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Krzeszowice, Łosie.

Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechowywać przez kilka dni przed wysadzeniem, układając je płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Nie będzie życia na Ziemi bez lasów i drzew. To one zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Dają spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Dostarczają nam najbardziej ekologiczny surowiec – drewno.

Sadźmy dużo drzew! Dla siebie i dla naszych bliskich!


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa Lasów