Lista aktualności Lista aktualności

XIX Międzynarodowy Plener Malarski "Barwy Małopolskich Lasów"

19 malarzy z Anglii, Francji, Gruzji, Litwy, Słowacji i Polski wzięło udział w plenerze u podnóża najwyższych szczytów Polski.

Na przełomie września i października Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Leśnik” w Zakopanem gościł malarzy z kraju i zagranicy na XIX Międzynarodowym Plenerze Malarskim zorganizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” z Miechowa we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie.

Uroczystego otwarcia pleneru dokonał Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Zbigniew Gurgul wraz z gospodarzem terenu – Nadleśniczym Nadleśnictwa Nowy Targ Romanem Latoniem. Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją wydarzenia czuwała Pani Dyrektor BWA „U Jaksy” Krystyna Olchawa wraz z synem Pawłem Olchawą, który pełnił rolę komisarza pleneru.

Uczestnicy pleneru brali udział w wycieczce edukacyjnej po okolicznych terenach poznając piękno przyrody, krajobrazy, ale również zagrożenia i ciężką pracę, jaką w tych wymagających terenach musi na co dzień wykonywać leśnik. Artystów wyraźnie zaskoczyła ilość obowiązków oraz rozległy obszar leśny nad którym musi zapanować leśniczy. Wycieczka wzbudziła duży szacunek i podziw do tego zawodu, potęgując chęć wylania swoich wrażeń i emocji na płótna. Podczas tych dwóch tygodni artyści zwiedzali okolice i utrwalali wybrane przez siebie fragmenty przyrody.

Podczas wieczorów autorskich artyści przedstawiali swoją twórczość i elementy kultury i sztuki kraju z  którego pochodzą.

Efekty pracy twórczej artystów można było zobaczyć na zakończenie Międzynarodowego Pleneru, kiedy to po raz pierwszy pokazali swoje prace. W ocenie widzów, artyści stworzyli piękne, niepowtarzalne dzieła, o charakterystycznym indywidualnym rysie i zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.

Więcej informacji na temat XIX Międzynarodowego Pleneru Malarskiego można znaleźć na stronie internetowej www.ujaksy.pl . Zachęcamy również do odwiedzenia Biura Wystaw Artystycznych „U Jaksy” w Miechowie, gdzie do 20 listopada 2017 r. można zobaczyć obrazy powstałe podczas zakopiańskiego pleneru.