Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy w królewskim biegu - Cracovia Maraton

Była piękna wiosenna pogoda i było wielkie święto sportu, rywalizacji i promocji zdrowego stylu życia. Już po raz 21. Kraków gościł zawodników Cracovia Maraton. Pośród maratończyków byli także leśnicy. Jesteśmy z nich dumni!

Królewski bieg, w królewskim mieście rozegrano 14 kwietnia br. Zgromadził zawodników z blisko 50 państw. Start i meta znajdowały się w sercu Krakowa w Rynku Głównym. Na trasę liczącą 42 km i 195 m wyruszyło 5676 osób i nie było łatwo. Ostatecznie pokonało ją 5455 startujących. 

Mistrz Cracovia Maraton Ezekiel Kipkorir pokonał trasę w czasie 2:13:36, mistrzyni Jemaiyo Kibii przebiegła maraton w czasie 2:39:26. Najlepszy startujący leśnik, Jacek Gwóźdź pobiegł rewelacyjnie. Jego czas to 2:45:26!

Maraton Leśników

Nas leśników bardzo interesowała rywalizacja IX Maratonu Leśników rozgrywanego w ramach 21. Cracovia Maraton. Kibicowaliśmy koleżance i kolegom.

Najlepszy leśnik-maratończyk zajął 17. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Jacek Gwóźdź - bo o nim mowa reprezentował Nadleśnictwo Smolarz (RDLP w Szczecinie)
i pobiegł w rewelacyjnym czasie 2:45:26! 

- Jako drugi leśnik na mecie zameldował się Paweł Synowiec Audytor FSC i PEFC w Bureau Veritas z czasem 3:28:39, trzeci leśnik w krakowskim maratonie to Bartosz Dyliński Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie (RDLP w Szczecinie). W kategorii kobiet wystartowała tylko jedna leśniczka, Patrycja Tumidajewicz z Nadleśnictwa Gromnik (RDLP w Krakowie) i ukończyła maraton z bardzo dobrym czasem 4:15:13 – poinformował Piotr Król z RDLP w Katowicach, prezes Klubu Biegających Leśników.

- To było królewskie bieganie, wielkie święto sportu, uczciwej rywalizacji, promocji zdrowego stylu życia na tle pięknego, zabytkowego Krakowa, a przy okazji także promocja leśnictwa i leśników. Mam wielki szacunek dla zawodników za determinację, dyscyplinę, pasję i wspaniałe promowanie leśników. Gratuluję udanego startu
i znakomitych wyników
 – powiedział Piotr Kempf, Dyrektor RDLP w Krakowie, wręczając puchary i upominki leśnikom-maratończykom.

Bieg Nocny

Gwoździem sportowego programu był niedzielny bieg Cracovia Maraton, ale  wiele imprez biegowych towarzyszących np. 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, Cracovia  Maraton na rolkach, Czarniecki Cracovia Walkathon rozgrywano w sobotę na krakowskich Błoniach, a o godz. 21.30 wystartował Bieg Nocny ze startem w Rynku Głównym.

Przedsmak wielkiego niedzielnego biegania i zapowiedź dobrej rywalizacji leśników w Maratonie przyniósł Bieg Nocny na 10 km, rozgrywany w blasku świateł prastarego Krakowa, w którym wystartował Kacper Bierowiec (RDLP w Krakowie).

 – Było pięknie – mówił po biegu. - Rześka, ciepła noc, światła lamp, cudowne alejki krakowskich Plant. To był wspaniały bieg pośród drzew i starych uliczek  Krakowa – opowiadał.

Chociaż był to pierwszy start biegowy Pana Kacpra, rywalizacja nie była najważniejszym motorem jego startu i kierowała nim raczej chęć towarzyszenia innym biegaczom i przeżycie pozytywnych emocji, to czas biegu 56 min. 13 sek. może być dobrym prognostykiem do startu za rok. 

Królewska Triada Leśników 2024

Sezon na bieganie rusza, a przed leśnikami jeszcze wiele szans na poprawę kondycji fizycznej, sprawdzenie swoich możliwości biegowych  i sięgnięcie po zwycięskie laury.

 - Rozgrywamy III Królewską Triadę Leśników pod Patronatem Honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Pana Witolda Kossa. Cracovia Maraton już za nami, ale przed nami „III Bieg Górski Leśników rozgrywany w ramach 17. Biegu Trzech Kopców” (22 września 2024 r.) oraz „IV Półmaraton Leśników w ramach wydarzenia
10. Cracovia Półmaraton Królewski” (20 października 2024 r.)
- zaprasza prezes Klubu Biegających Leśników.

Więcej:

Facebook

Klub Biegających Leśników (kbl.org.pl)