Lista aktualności Lista aktualności

XIII ZAWODY NARCIARSKIE LEŚNIKÓW O PUCHAR DYREKTORA RDLP W KRAKOWIE

Tylicz – malownicza miejscowość na styku Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego była miejscem w którym odbyły się zawody narciarskie o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Na stok w Bradowcu, gdzie znajdują się trasy stacji Tylicz-ski, w pierwszą sobotę marca zjechało blisko 200 - tu miłośników narciarstwa reprezentujących 16 nadleśnictw oraz krakowską Dyrekcję Lasów Państwowych. Piękna pogoda, idealnie przygotowany stok oraz przyjaźnie ustawione bramki slalomu sprawiły, że atmosfera wśród uczestników oraz sporej grupy osób towarzyszących była znakomita. Organizatorzy – Nadleśnictwo Łosie – zadbali o każdy szczegół współzawodnictwa a także o to, aby poza jazdą na stoku, można było zregenerować siły obfitą aprowizacją, dlatego oczekiwanie w kolejce do bufetu było dobrą okazją do nawiązywania kontaktów towarzyskich.

Najbardziej cieszy, że uczestnicy zawodów startowali całymi rodzinami, stąd bardzo ważna, oprócz klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej, była punktacja familijna. Rozpiętość wieku uczestników zawodów – od 3 do 70 lat udowodniła, że narciarstwo jest sportem, które można uprawiać w każdym wieku.

Konkurencja polegała na pokonaniu slalomem w jak najkrótszym czasie 20 bramek ale maluchy startowały na trasie krótszej o sześć bramek. Wśród startujących wyraźnie dał się zauważyć wzrost sportowej ambicji wraz z wiekiem zawodnika, co powodowało, że niektórzy seniorzy, walcząc o jak najlepsze czasy mieli spore problemy z hamowaniem za metą i zatrzymywali się na siatce zabezpieczającej wybieg trasy.

Pełen emocji sportowych i towarzyskich dzień zakończyło wręczanie nagród i pucharów zwycięzcom poszczególnych konkurencji. Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wręczył Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP w Krakowie, Pan Tadeusz Dragon. Ostatni nagrodzeni stawali na podium równo z zachodzącym za kopułę Bradowca słońcem.

Kierując podziękowania dla organizatorów za profesjonalne zorganizowanie zawodów Pan Tadeusz Dragon dodał że: "...Piękna pogoda, miła  rodzinna atmosfera i zdrowe współzawodnictwo sportowe sprawiły, że leśnicy z Nadleśnictw i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wraz z Rodzinami mogli wspólnie przeżyć chwilę radości, zintegrować się i skorzystać z aktywnych, służących zdrowiu zimowych form wypoczynku...".