Lista aktualności Lista aktualności

Pamięci Wincentego Witosa

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wraz z leśnikami wziął udział w uroczystościach z okazji 143. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, które odbyły się 22 stycznia 2017 roku w Wierzchosławicach.

Obchody rocznicowe zorganizował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność". Uroczystości odbyły się od patronatem honorowym  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

W kościele parafialnym w Wierzchosławicach została odprawiona Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny i Polskich rolników.  

Jan Kosiorowski, dyrektor RDLP w Krakowie wspólnie z Ministrem Środowiska prof. Janem Szyszko, w asyście wielu pocztów sztandarowych, w tym sztandarów jednostek Lasów Państwowych RDLP w Krakowie, złożył wieniec na grobie Wincentego Witosa spoczywającego na cmentarzu parafialnym.

- Nasz udział w tych uroczystości jest przede wszystkim świadectwem poczucia wspólnotowości, która objawia się m.in.  poprzez obecność wraz z rolnikami podczas ważnych uroczystości i w ważnych dla narodu chwilach – mówi Jan Kosiorowski, komentując tak liczny udział leśników w wierzchosławickich uroczystościach.