Lista aktualności Lista aktualności

Drzewko pod Oknem Papieskim rozbłysło tysiącem światełek

W sobotę 15 grudnia 2018 r. pod Oknem Papieskim, na Placu tuż obok Franciszkańskiej 3 wśród wspólnej zabawy wraz z zebranymi dziećmi, Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie zapalili światełka na drzewku, które jest darem małopolskich leśników.

Przedświąteczne spotkanie przy choince odbyło się już po raz dwunasty. Po raz dwunasty brali w nim udział leśnicy, którzy jako uczestnicy spotkania i jego współorganizatorzy przyjechali wraz z rodzinami z całego terenu RDLP w Krakowie.

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbał Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa, który wykonując fanfarę dał sygnał rozświetlenia choinki.

W tym roku drzewko, które stanęło pod Oknem Papieskim to piękna, 15 metrowa jodła z lasów leśnictwa Barnowiec, Nadleśnictwa Nawojowa.

Choinka cieszy wszystkich mieszkańców i turystów, którzy zawędrują na Franciszkańską
3 i jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia, powodem do uśmiechu i zaproszeniem leśników  skierowanym do Wszystkich do wypoczynku w lesie!