Lista aktualności Lista aktualności

Pamięci zmarłych leśników

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…”. Te słowa księdza Jana Twardowskiego są bliskie sercu każdego Polaka, niezależnie od tego, gdzie mieszka i czym się zajmuje na co dzień. Zwłaszcza 1 listopada, w dniu pamięci o najbliższych, których nie ma już razem z nami.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas refleksji, zadumy i głębokich przeżyć. Każdego roku odwiedzamy cmentarze, niesiemy znicze i zapalamy je, wspominając tych, którzy wciąż żyją w naszych sercach. To właśnie my pielęgnujemy pamięć o ważnych i wyjątkowych ludziach, których dane nam było spotkać w naszym życiu.

W dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie odwiedzili okoliczne cmentarze i wzorem lat ubiegłych zapalili Znicze Pamięci Leśników.

Specjalnie przygotowane na czas uroczystości Znicze Pamięci Leśników w kształcie szklanej kapliczki zapłonęły na grobach zmarłych kolegów i koleżanek leśników, a także wszystkich zasłużonych osób, których życie zawodowe związane było z leśnictwem.

Znicze Pamięci Leśników zapalono na krakowskich cmentarzach: Rakowickim, Podgórskim, Salwatorze, Batowicach oraz Borku Fałęckim, a także wielu okolicznych cmentarzach położonych w miejscowościach: Wieliczce, Bochni, Brzeziu, Skalbmierzu, Będzinie, Brzeźnicy, Bukowinie Tatrzańskiej czy Tarnowie.

W tym dniu pracownicy RDLP w Krakowie w szczególności wspominają zmarłego śp. Zbigniewa Gurgula, zastępcę Dyrektora ds. Ekonomicznych RDLP w Krakowie, dlatego wyjątkowy Znicz Pamięci Leśników zapłonął również na jego grobie na cmentarzu w Sieprawiu koło Myślenic.

Na grobach zmarłych leśników złożono w tym roku łącznie ponad 60 Zniczy Pamięci.