Wydarzenia Wydarzenia

Piwniczna zaprasza na "Wrzosowisko"

24 sierpnia br., w Piwnicznej-Zdrój odbędzie się jubileuszowa XV edycja Międzynarodowych Spotkań Poetów, Malarzy i Muzyków Gór „Wrzosowisko” oraz XI edycja konkursu poetyckiego „Sen o Karpatach”.

„Wrzosowisko" jest sztandarową, coroczną imprezą Piwnicznej, na którą przybywają turyści z całej Polski.

 - Są to ludzie zainteresowani po pierwsze - górami, po drugie - poezją gór, również we własnej twórczości, po trzecie - ciekawi są kultur charakterystycznych dla pogranicza zachodniego południa, i po czwarte - są obdarzeni empatią – mówi Barbra Paluchowa, pomysłodawczyni i organizatorka „Wrzosowiska".

Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem sprawuje Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, a współorganizatorem jest Nadleśnictwo Piwniczna.

W konkursie poetyckim „Sen o Karpatach", który jest jednym z wydarzeń „Wrzosowiska" biorą udział poeci z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech, Ukrainy. Podsumowaniem konkurs są wydania tomików poezji.

Celem liliowo-wrzosowej imprezy jest promowanie szacunku dla wielokulturowości i bogatej tradycji pogranicza Beskidu. Obok konkursu poetyckiego odbywają się również plenery malarskie, koncerty „Dymi kocioł Karpat". Impreza kończy się spotkaniem na wrzosowisku, na stoku góry Kicarz.