Lista aktualności Lista aktualności

„Wszystko, co jest dla nas ważne, jest w wieczności.”

1 listopada, to dla nas wyjątkowy dzień zadumy i refleksji. Zatrzymujemy się, aby przemyśleć naszą doczesność i życie wieczne. Wspominamy wszystkich świętych, którzy są już w niebie, a także tych, którzy odeszli od nas. Chcielibyśmy rozpocząć ten dzień słowami księdza Józefa Tischnera, które tak pięknie oddają ducha tej chwili: „Wszystko, co jest dla nas ważne, jest w wieczności.”

Warto również wspomnieć, że w tym czasie my, leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, składamy hołd byłym pracownikom Lasów Państwowych, naukowcom i wszystkim ludziom związanym z naszym przedsiębiorstwem, z których pracy i wysiłku możemy dzisiaj korzystać. To piękna tradycja trwająca od dawna w naszej firmie.

W ostatnim czasie odwiedziliśmy groby Naszych bliskich, uporządkowaliśmy je, zmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy symboliczny znicz, aby uczcić pamięć tych, którzy odeszli.

Wszystkim zmarłym niechaj knieja wiecznie szumi. Dziś to dla nas dzień wspominania i czczenia tych, którzy odeszli, a także refleksji nad naszym własnym życiem. Niech ta chwila zadumy przypomni nam o ulotności doczesności i o wieczności, która jest naszym celem.