Lista aktualności Lista aktualności

Warsztaty muzyczne dla leśników sygnalistów

Trwają przygotowania do VI Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”, który odbędzie się 26 kwietnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Sygnaliści z Małopolski ćwiczyli kunszt grania na rogach podczas warsztatów muzycznych.

Warsztaty dla pracowników nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie odbyły się w dniach 17-18 marca 2014 roku w Ośrodku Edukacji Leśnej w Zakopanem. Ich celem było doskonalenie sztuki gry na rogach myśliwskich. Ćwiczenia wykonywano pod kierunkiem Arkadiusza Garusa, nauczyciela szkoły muzycznej w Żywcu, Adama Migurskiego, akredytowanego jurora konkursów sygnalistyki, solowego mistrza Polski, pracownika Nadleśnictwa Kędzierzyn oraz Artura Kanawki, również akredytowanego jurora konkursów sygnalistyki, nauczyciela Technikum Leśnego w Brynku.

W warsztatach wzięły udział 33 osoby, w tym 25 sygnalistów z Lasów Państwowych. Zajęcia były prowadzone w podgrupach, w zależności od stopnia zaawansowania. W tym roku naukę gry na sygnałówkach rozpoczęły 4 osoby, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu tą sztuką muzyczną.

Program warsztatów obejmował zajęcia praktyczne polegające na korekcie najczęściej popełnianych błędów i wyćwiczeniu poszczególnych sygnałów łowieckich oraz naukę nowych utworów muzycznych takich jak.: capstrzyk i marsz hubertusowski. Zajęcia obejmowały również naukę sygnałów w zapisie na zespół sygnalistów (dotyczyło zespołów z nadleśnictw Nawojowa, Łosie, Gorlice i Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard" z Wydziału Leśnego UR w Krakowie).

Najbliższy sprawdzian umiejętności naszych sygnalistów już za kilkanaście dni podczas walki o trofeum Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira".