Lista aktualności Lista aktualności

Sukces krakowskiej rakiety!

Pani Iwona Wilkosz, specjalista w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej kategorii kobiet startujących w „XIX Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym”.

Zawody rozgrywano w dniach 14-17 listopada br. w miejscowości Bilcza na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.  Wzięło w nich udział 110 zawodników z całej Polski.

Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych reprezentowała pięcioosobowa drużyna ale prawdziwym „czarnym koniem” okazała się Pani Iwona Wilkosz. Reprezentantka małopolskich leśników rozegrała znakomite zawody i pokonała wiele uznanych zawodniczek.

- Kategoria kobiet przeżyła w tym roku prawdziwy rozkwit. Dwadzieścia cztery zawodniczki przybyłe na rozgrywki toczyły emocjonujące pojedynki na poziomie, który mógłby zagrozić niejednemu zawodnikowi z kategorii ogólnej. Mistrzynią Polski została Bożena Pająk z Nadleśnictwa Stuposiany (RDLP w Krośnie), srebro zdobyła Monika Idczak z Nadleśnictwa Legnica (RDLP we Wrocławiu) – poinformował Pan Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący sztabu Organizacyjnego Mistrzostw.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, pucharami i nagrodami, które wręczyli: zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych ds. ekonomicznych Krzysztof Janeczko, dyrektor RDLP w Radomiu Andrzej Matysiak oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Daleszyce Tomasz Guz.

Organizatorem mistrzostw była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
w Radomiu we współpracy z Krajowym Sekretariatem Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Krajową Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Naszej koleżance Iwonie serdecznie gratulujemy, cieszymy się z jej sukcesu i już trzymamy kciuki za start w przyszłorocznych, jubileuszowych XX Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym, które odbędą się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, w Nadleśnictwie Karnieszewice.

Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z XIX Mistrzostw Polski Leśników w Tenisie Stołowym oraz klasyfikację końcową.