Lista aktualności Lista aktualności

Submisja drewna cennego 2017

Zapraszamy Państwa do udziału w submisji drewna cennego, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszy piątek grudnia tj. 1 grudnia 2017 r. w Nadleśnictwie Brzesko.

Do sprzedaży przeznaczone jest ponad 330 m3 drewna, głównie dębowego (ok. 190 m3), modrzewiowego i bukowego, ale nie powinno zabraknąć również drewna innych gatunków (sosna, jesion, jawor).

Wybrane z nadleśnictw RDLP w Krakowie najcenniejsze kłody zaprezentowane zostaną w dniach:

27 listopada – 1 grudnia 2017 r. na składnicy zlokalizowanej na terenie szkółki leśnej w leśnictwie Jodłówka.

Informacje szczegółowe: www.brzesko.krakow.lasy.gov.pl

Już po raz dziewiętnasty nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krakowie wystawiają do sprzedaży najcenniejsze kłody drewna. Przez cały rok na powierzchniach, z wykonywanymi zabiegami hodowlanymi, wyszukiwano najładniejsze drzewa. Ścięte w listopadzie zwiezione zostaną na szkółkę leśną w Jodłówce (Nadleśnictwo Brzesko), gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli je obejrzeć i do 1 grudnia złożyć swoją ofertę. Drewno zostanie sprzedane klientom, którzy zaoferują najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, układzie słojów.

Surowiec pozbawiony sęków, guzów, róż i innych wad znajduje nabywców wśród szczególnie wymagających klientów. Z tego drewna możliwe jest wyrobienie m.in. okleiny, instrumentów muzycznych i innych niezwykłych wyrobów, które same w sobie są wyrazem uznania dla pracy wielu pokoleń leśników, którzy pielęgnując drzewostany wyhodowali tak piękne i okazałe drzewa.