Lista aktualności Lista aktualności

Submisja drewna cennego 2016

Zapraszamy Państwa do udziału w submisji drewna cennego, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszy piątek grudnia tj. 2 grudnia 2016 r. w Nadleśnictwie Brzesko.

Do sprzedaży przeznaczone jest ponad 250 m3 drewna głównie dębowego (ok. 130 m3), modrzewiowego i sosnowego, ale nie powinno zabraknąć również drewna innych gatunków (buk, jesion, olcha, jawor).

Wybrane z nadleśnictw RDLP w Krakowie najcenniejsze kłody zaprezentowane zostaną w dniach:

28 listopada – 2 grudnia 2016

na składnicy zlokalizowanej:

Na terenie szkółki leśnej w leśnictwie Jodłówka.

Informacje szczegółowe: www.brzesko.krakow.lasy.gov.pl

 

Już po raz osiemnasty nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krakowie wystawiają do sprzedaży najcenniejsze kłody drewna. Przez cały rok na powierzchniach, z wykonanymi zabiegami hodowlanymi, wyszukiwano najładniejsze drzewa. Ścięte w listopadzie zwiezione zostaną na szkółkę leśną w Jodłówce (Nadleśnictwo Brzesko), gdzie wszyscy zainteresowani mogą je obejrzeć i do 2 grudnia złożyć swoją ofertę. Drewno zostanie sprzedane klientom, którzy zaoferowali najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, układzie słojów.

Z tego drewna możliwe jest wyrobienie m.in. okleiny, instrumentów muzycznych i innych szczególnie pięknych wyrobów, które same w sobie są wyrazem uznania dla pracy wielu pokoleń leśników, którzy pielęgnując drzewostany wyhodowali tak piękne i okazałe drzewa. Surowiec pozbawiony wad (sęków, guzów, róż i innych) znajduje nabywców wśród szczególnie wymagających klientów.