Lista aktualności Lista aktualności

Strzelcy na medal

Leśnicy z nadleśnictw RDLP w Krakowie wzięli udział w szkoleniu podnoszącym wiedzę z zakresu przeciwdziałania i zwalczania ASF (afrykański pomór świń). Jednym z punktów szkolenia była rywalizacja na strzelnicy. Już po raz XV rozegrano zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie.

Szkolenie odbyło się na terenie Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie i strzelnicy PZŁ w Tarnowie. 

- Przeciwdziałanie i zwalczanie ASF jest ciągle dużym wyzwaniem dla leśników i myśliwych w zakresie stosowania zasad bioasekuracji w czasie polowań oraz pobierania próbek od dzików do badań laboratoryjnych, stąd konieczność regularnych szkoleń – mówi Hanna Karczmarska Główny Specjalista Służby Leśnej  ds. Łowiectwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

11 czerwca br. pogoda w Tarnowie sprzyjała rozgrywaniu zawodów. Przeprowadzono je zgodnie z prawidłami strzelań PZŁ w pięcioboju myśliwskim.

- To był dobrze wykorzystany dzień przez leśników reprezentujących wszystkie nadleśnictwa. Leśnicy mogli trenować i podnosić swoje umiejętności strzeleckie – mówi H. Karczmarska. 

W zawodach wzięło udział 6 Dian, które dzielnie rywalizowały z Panami. Podczas zawodów można też było zapoznać się z techniką strzelenia z łuków, zarówno tradycyjnych, jak i bloczkowych.

Pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie wywalczyli strzelcy z Nadleśnictwa Piwniczna. Najlepszy w  klasie mistrzowskiej był w tym roku Pan Artur Kuś z Nadleśnictwa Niepołomice, zaś pośród kobiet najpewniejszą ręką wykazała się Pani Katarzyna Szczecina z Nadleśnictwa Gromnik. W klasie powszechnej królował Miłosz Dobrowolski z Nadleśnictwa Piwniczna.

Puchary, medale i nagrody najlepszym strzelcom tegorocznych zawodów wręczył Pan Michał Goś, Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP w Krakowie, który w imieniu Dyrektora Pana Piotra Kempfa uhonorował zwycięzców.

Mistrzowie klasyfikacji końcowej:

Klasa Mistrzowska

 1. Kuś Artur – Nadleśnictwo Niepołomice
 2. Knapik Jacek – Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska
 3. Jaskierski Robert – Nadleśnictwo Nowy Targ

Klasa Powszechna

 1. Dobrowolski Miłosz – Nadleśnictwo Piwniczna
 2. Kasino Grzegorz – Nadleśnictwo Piwniczna
 3. Kowalik Piotr – Nadleśnictwo Piwniczna

Klasa Dian

 1. Szczecina Katarzyna – Nadleśnictwo Gromnik
 2. Kawula Katarzyna – Nadleśnictwo Myślenice
 3. Dobrowolska Beata – Nadleśnictwo Piwniczna

Podium drużynowe:

 1. Nadleśnictwo Piwniczna
 2. Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska
 3. Nadleśnictwo Gromnik

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zawodów, serdecznie gratulujemy!