Lista aktualności Lista aktualności

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie najlepszą drużyną w Regionalnych Zawodach Narciarskich Leśników.

Duża pokrywa śnieżna, piękna słoneczna pogoda, delikatny mróz i świetnie przygotowane stoki – w tym sezonie zima rozpieszcza narciarzy. Skorzystali z tego również uczestnicy Narciarskich Zawodów Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie. 23 lutego br., na Stacji Narciarskiej Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach Nadleśnictwo Krościenko zorganizowało kolejną 14. edycję zawodów.

Na twarzach uczestników królował uśmiech, a w sercach gotowała się nutka adrenaliny i rywalizacji. Zawody od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Kto raz wziął w nich udział, zjawia się co roku z całą rodziną, aby wspólnie walczyć o Puchar Przechodni Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Pomimo zaciętej rywalizacji i bardzo wysokiego poziomu jaki zaprezentowali zawodnicy atmosfera na stoku była wyśmienita. Nie ma się co dziwić ponieważ podczas tegorocznych zawodów, główny organizator, którym było Nadleśnictwo Krościenko zadbało również o pogodę, która pozwoliła uwolnić u zawodników pokłady dobrego humoru oraz radości z tak pięknie i aktywnie spędzonego dnia w gronie rodziny i znajomych. Fantastyczna atmosfera wspólnoty jaką stworzyli małopolscy leśnicy wraz z rodzinami udzielała się również innym użytkownikom stoku, którzy bardzo pozytywnie komentowali ideę imprezy.

W zawodach wzięło udział 203 osoby (w tym 150 leśników). Najmłodsza zawodniczka zawodów miała 5 lat, a najstarszy zawodnik - 72 lata. Warty wspomnienia jest również fakt, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się konkurencja rodzinna – w tym roku w zawodach startowało aż 28 rodzin!

W klasyfikacji końcowej główną nagrodę, Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie w Regionalnych Zawodach Narciarskich Leśników zdobył zespół pracowników biura RDLP w Krakowie, którego kapitanem był Włodzimierz Mularczyk, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Leśnej. Drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Nowy Targ, a Trzecia lokata przypadła Nadleśnictwu Krościenko. Wygrana biura RDLP w Krakowie wiązała się przede wszystkim ze świetnym występem narciarskim pracowników: Barbary Mirek-Michalskiej, Hanny Karczmarskiej, Stanisława Waradzyna, Krzysztofa Biesiady oraz rodziny Mularczyków.

Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki. Wręczając puchar pracownikom biura RDLP w Krakowie Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP w Krakowie, Marek Świderski podziękował za świetną organizację i atmosferę jaka panowała podczas zawodów. Zapewnił jednocześnie że impreza będzie kontynuowana i że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na stoku.

Więcej informacji nt. zawodów można znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Krościenko.

Czytaj więcej:

www.kroscienko.krakow.lasy.gov.pl