Lista aktualności Lista aktualności

Rajd po lepsze życie, czyli „Jedziemy z pomocą!

Wielkie pasje, wielkie serca i wielkie dzieła pomocy. A przy tym odkrywanie świata, poznawanie nowych ludzi i dużo emocji. Już 29 czerwca startuje 18. edycja rajdu charytatywnego „ZŁOMBOL – The Atlantic Road”. Pojadą w nim nasi koledzy leśnicy. Może podarowanie odrobiny szczęścia innym, to także pomysł dla ciebie?

„ZŁOMBOL – The Atlantic Road jest niesamowitą imprezą – to największy w Europie charytatywny rajd samochodów z byłego bloku wschodniego. Uczestnicy biorący udział w tej imprezie zdani są tylko i wyłącznie na siebie. Znane jest miejsce startu i mety oraz określony jest maksymalny czas dojazdu do celu. Reszta jest wielką niewiadomą i zależy od inwencji i możliwości drużyny oraz pojazdu.

Od początku ta impreza ma charakter charytatywny. Jej celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100 procentach na zakup różnych dóbr, kursów, szkoleń oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka. W ubiegłorocznej edycji „Złombol” zebrał ponad 2 746 000 zł, a od początku swego istnienia udało się uzbierać aż 15 000 000 zł.

Podczas rajdu należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • wszelkie koszty związane z zakupem i przygotowaniem samochodu, paliwem, noclegami, pożywieniem, opłatami drogowymi itp. pokrywane są z prywatnych środków uczestników;
  • zabroniona jest jakakolwiek forma bezpośredniego wsparcia finansowego uczestników – całość zebranych środków od sponsorów przeznaczona jest na pomoc dzieciom z domów dziecka;
  • aby zostać dopuszczonym do startu należy zebrać kwotę minimalną 2800 zł.

W tegorocznym rajdzie mamy leśną reprezentację. Ekipa Partáci ruszy w nieznane w składzie Dominik, Łukasz i Mateusz. Już 29 czerwca trójka przyjaciół z Nadleśnictwa Krzeszowice oraz RDLP w Krakowie wyruszy leciwą Skodą Favorit w ponad 2500 km trasę z Chorzowa do Norwegii. Do mety muszą dotrzeć najpóźniej do 3 lipca – takie jest założenie organizatorów.

- Od ponad pół roku staraliśmy się własnymi siłami przygotować odpowiednio samochód i zebrać jak największą kwotę dla dzieci z domów dziecka – mówi Mateusz, zachęcając do trzymania kciuków za powodzenie wyprawy i do organizowania kolejnych drużyn rajdowych.

Przyjaciele-leśnicy, biorący udział w tegorocznej edycji ZŁOMBOLU, próbują połączyć chęć pomagania innym z zamiłowaniem do motoryzacji. Gdy poznali zasady rajdu podjęli spontaniczną decyzję - Jedziemy z pomocą! Dla nich ten rajd jest wyjątkowy – tutaj nie liczy się sam cel, a droga która do niego wiedzie. Próbują zebrać możliwie najwięcej funduszy od darczyńców, aby podarować trochę szczęścia tym, którzy mają go mniej. Przy okazji pokonanie trasy o długości ponad 2500 km samochodem z demoludów będzie niezapomnianą przygodą.

Drużynę chłopaków z lasu można wesprzeć poprzez portal siępomaga.pl pod adresem:

https://www.siepomaga.pl/zlombol-2024-partaci-jedziemy-z-pomoca

Przygotowania do wyjazdu oraz samą relację z rajdu znajdziecie na profilu facebookowym drużyny:

https://www.facebook.com/people/Z%C5%82ombol-Team-Part%C3%A1ci/61557874037582/