Lista aktualności Lista aktualności

Polska świętuje Niepodległość

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wezmą udział w oficjalnych uroczystościach Święta Niepodległości obchodzonych 11 listopada br. w Krakowie.

17 pocztów sztandarowych jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych z Małopolski, dyrektor i zastępcy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz wielu leśników weźmie udział w Mszy Świętej za Ojczyznę, która zostanie  odprawiana przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza w Katedrze Wawelskiej.

Po jej zakończeniu, leśnicy wezmą udział w wielotysięcznym marszu niepodległościowym, który zejdzie ze Wzgórza Wawelskiego i przejdzie Drogą Królewską do placu Matejki, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza.

Obecni w oficjalnej delegacji Wojewody Małopolskiego, dyrektorzy Lasów Państwowych złożą kwiaty przed Krzyżem Katyńskim na placu im. ojca Adama Studzińskiego.

Na Grobie Nieznanego Żołnierza wieniec pamięci „Bohaterom Polski Niepodległej" w imieniu polskich leśników złoży Jan Kosiorowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wraz z zastępcami.