Lista aktualności Lista aktualności

Mundurowy Mikołaj odwiedzi Dzieci w Prokocimiu

Lasy Państwowe, Wojsko, i Policja 6 grudnia 2018 roku organizują Festyn Świętego Mikołaja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

Inicjatorem akcji jest 6 Batalion Dowodzenia WP w Krakowie. Do współpracy zaproszona została Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie i Policja.

Od kilku dni organizatorzy przygotowują paczki z prezentami. Do Prokocimia z Nadleśnictwa Myślenice przyjedzie piękna ponad 5 metrowa choinka – jodła pospolita wyhodowana prze leśników. Drzewko udekorowane będzie życzeniami i ozdobami stanowiącymi dar serca dzieci i dorosłych, uczestników  Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych, które odbyły się w 1 i 2 grudnia br.  na Rynku Podgórskim.

6 grudnia w czwartek z ulicy Ułanów 43 sprzed siedziby  Batalionu Dowodzenia wyruszy konwój samochodów wojskowych, leśnych i policyjnych wiozący Św. Mikołaja. Przejadą ulicami Ułanów, Nowohucką i Wielicką do Szpitala w Prokocimiu.

Po przybyciu na miejsce na choince w Szpitalu zabłysną światełka, odbędzie się koncert kolęd dzieci z Klubu 6 Batalionu Dowodzenia, a Mikołaj w asyście służb mundurowych odwiedzi dzieci w przyszpitalnych poradniach, rozdając prezenty.

Mamy nadzieje, że akcja  i przyniesie wiele radości małym pacjentom.