Lista aktualności Lista aktualności

„MÓJ LAS” LOP Kraków

16 maja br. uroczyście zakończono kolejną edycję konkursu „Mój Las”. Nagrodzono laureatów z rejonu działania Oddziału Krakowskiego Ligi Ochrony Przyrody.

Konkursowi patronuje Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Lasy Państwowe, regularnie wspierają organizację konkursu.

Laureaci konkursu wraz z opiekunami zaproszeni zostali do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, gdzie nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. Dodatkową częścią uroczystości była wycieczka do Nadleśnictwa Krzeszowice, gdzie na laureatów czekali leśnicy, którzy przygotowali szereg atrakcji.

Leśnicy opowiedzieli o swojej pracy, a następnie zaprosili do wspólnego sadzenia lasu przekazując wcześniej wiedzę jak dobierać sadzonki drzew, jaki gatunek wybrać, jak przygotować miejsce do sadzenia i jak prawidłowo posadzić drzewo. Podczas spaceru po lesie pokazali efekty swojej pracy, ciekawostki i osobliwości krzeszowickiego lasu. Spacer zakończyło ognisko i dyskusje podsumowujące wycieczkę. W drodze powrotnej  Leśnicy zabrali przybyłą młodzież do zamku Tenczyn w Rudnie, gdzie wysłuchali opowieści o jego historii.