Lista aktualności Lista aktualności

MISTRZOWSKIE ZMAGANIA LEŚNIKÓW W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 30 sierpnia - 3 września 2022 roku w Hali Sportowej w Rytrze, w otoczeniu pięknych gór Beskidu Sądeckiego, leśnicy z terenu całego kraju rywalizowali o najlepsze trofea oraz arcymistrzowskie tytuły podczas XXII Mistrzostw Polski Leśników w Tenisie Stołowym.

Uroczystego otwarcia XXII Mistrzostw Polski Leśników w Tenisie Stołowym dokonał w dniu 31 sierpnia br. Paweł Szczygieł, Dyrektor RDLP w Krakowie wraz z Jerzym Mrówką, Z-cą Dyrektora ds. Ekonomicznych, Janem Kotarbą, Wójtem Gminy Rytro, Grzegorzem Skalskim, Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Rafałem Tokarzem, Nadleśniczym Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Zbigniewem Kuszlewiczem, Przewodniczącym Sztabu Organizacyjnego.

Do zmagań w 6 klasyfikacjach: indywidualnych, drużynowej oraz gier podwójnych przystąpiło łącznie 128 uczestników. Swoją reprezentację wystawiły: Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych, wszystkie Regionalne Dyrekcję Lasów Państwowych z całego kraju oraz Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Olsztynie i Lublinie.

Tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach końcowych zdobyli:

  1. W kategorii indywidualnej open - Andrzej Sas (RDLP w Białymstoku, Nadleśnictwo Drygały) - 68 pkt.
  2. W kategorii indywidualnej kobiet - Marta Szatanik (RDLP w Katowicach, Nadleśnictwo Ujsoły) - 30 pkt.
  3. W kategorii indywidualnej kadry kierowniczej - Piotr Niemiec (RDLP w Zielonej Górze, Nadleśnictwo Bytnica) - 26 pkt.
  4. W kategorii gier podwójnych open - Andrzej Sas i Roman Skrzekut (RDLP w Białymstoku, Nadleśnictwo Drygały i Suwałki) - 33 pkt.
  5. W kategorii gier podwójnych kobiet - Aleksandra Dolak i Jadwiga Roganowska (RDLP w Szczecinku, Nadleśnictwo Szczecinek i Tychowo) - 13 pkt.
  6. W kategorii drużynowej - reprezentacja RDLP w Szczecinku - 368 pkt.

Szczegółowe wyniki uczestników w poszczególnych klasyfikacjach zamieszczono na stronie internetowej: https://tenis.lasy-krakow.pl/wyniki.html.

W trakcie XXII Mistrzostw Polski Leśników w Tenisie Stołowym rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta i emocjonująca. Szczególnym zainteresowaniem pośród graczy cieszył się pojedynek finałowy w kategorii indywidualnej open pomiędzy Andrzejem Sasem (RDLP w Białymstoku, Nadleśnictwo Drygały), a Tomaszem Wrzalikiem (RDLP w Łodzi, Nadleśnictwo Radomsko). Prawdziwy popis mistrzowskiej gry można było również oglądać wśród kadry kierowniczej, zwłaszcza w finałowej walce o złoto, stoczonej pomiędzy Piotrem Niemiec (RDLP w Zielonej Górze, Nadleśnictwo Bytnica), a Mirosławem Derwojedem (biuro RDLP w Toruniu).

Najlepszy wynik spośród pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie osiągnął Paweł Szczygieł, Dyrektor RDLP w Krakowie, zdobywając III miejsce w kategorii indywidualnej kadry kierowniczej. Wyniki osiągnięte przez poszczególnych uczestników sprawiły, że krakowska dyrekcja, która wystawiła dwie drużyny, uplasowała się w klasyfikacji drużynowej kolejno na czternastym i osiemnastym miejscu na 20 startujących reprezentacji.

Gospodarzem tegorocznej edycji Mistrzostw było Nadleśnictwo Stary Sącz (RDLP w Krakowie), które we współpracy z Krajowym Sekretariatem Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Krajową Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, a także Klubem Sportowym Darz Bór Karnieszewice znakomicie wypełniło wszelkie zadania organizacyjne.

Dodatkową atrakcją dla uczestników XXII Mistrzostw Polski Leśników w Tenisie Stołowym była możliwość poznania malowniczych lasów i górskich krajobrazów położonych w Dolinie Roztoki oraz wokół Schroniska na Przehybie, którą przygotowali sądeccy leśnicy na zakończenie tegorocznej edycji Mistrzostw.