Lista aktualności Lista aktualności

MAŁOPOLSCY LEŚNICY UCZCILI ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych wzięli udział w patriotycznych uroczystościach z okazji rocznicy Święta Trzeciego Maja, które odbyły się w Krakowie.

Tegoroczne 226 obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Krakowie miały swój początek na Powiślu, od złożenia wieńców pod pomnikiem Czynu Zbrojnego. Dalsza część uroczystości miała miejsce na Wawelu, gdzie Mszę świętą celebrował metropolita krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski.

 

Po ceremonii w Katedrze, na Wzgórzu Wawelskim uformował się pochód, który zatrzymał się  przed Krzyżem Katyńskim na pl. im. ojca Adama Studzińskiego, gdzie władze województwa, miasta, a także leśnicy złożyli wieńce. Następnie pochód przeszedł ulicami Starego Krakowa do Grobu Nieznanego Żołnierza  przy pl. Matejki. Tutaj odbyła się uroczysta zmiana warty i finalna część uroczystości.

 

Oprócz galowych oddziałów Wojska Polskiego, Policji, Straży Miejskiej oraz grup rekonstrukcyjnych udział wzięły również Lasy Państwowe, które poprzez wystawienie reprezentacji 17 sztandarów nadleśnictw i dyrekcji oraz udział ponad 220 pracowników z terenów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie stanowiła najliczniejszą reprezentację w uroczystym pochodzie.