Lista aktualności Lista aktualności

IX Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „ O Róg Zbramira”

161 sygnalistów z całej Polski oraz Czech wzięło udział w IX Małopolskim Konkursie Sygnalistyki Myśliwskiej „ O Róg Zbramira”, który odbył się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Róg Zbramira – piękną rzeźbę autorstwa leśnika Zbigniewa Szarka z Nadleśnictwa Nawojowa, a jednocześnie trofeum małopolskiego konkursu zdobył Zespół Sygnalistów Myśliwskich
z Technikum Leśnego w Brynku. Zespół zaprezentował niemalże perfekcyjną grę zdobywając 297 punktów na 300 możliwych. Drugie miejsce zajął Zespół „Hagard" z  Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a trzecie Zespół Sygnalistów Myśliwskich „AKTEON" ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Do Niepołomic przyjechał po raz kolejny zespół z Jesennika z Czech, który wygrał w klasie MES.

Mistrzem solistów w klasie A i laureatem nagrody głównej ufundowanej przez przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego została Luiza Szatner z Technikum Leśnego w Brynku, druga była występująca indywidualnie Julia Królik, a trzecią lokatę zajął Artur Sadowski,  także z Technikum Leśnego w Brynku.

Laureatem nagrody ufundowanej przez Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w konkursie muzyki myśliwskiej w klasie MB został Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku, drugie miejsce przypadło Zespołowi „AKTEON" z SGGW w Warszawie, a trzecie miejsce zajął Zespół „Hagard" z  Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Podczas niepołomickiego konkursu, spośród startujących leśników w klasie mistrzowskiej, najlepiej sygnały myśliwskie wykonał Bartłomiej Sołtys z Nadleśnictwa Nawojowa i jemu przypadły najwyższe laury wśród leśników, drugi był Mateusz Zimny z Nadleśnictwa Siewierz, a trzeci Andrzej Bochenek również z Nadleśnictwa Nawojowa.

Wśród najmłodszych solistów (w klasie D) tegorocznego konkursu wystąpili: Jan Puchała z Koła Łowieckiego nr 6 „Jeleń" Rychtal, Jędrzej Rybicki z Koła Łowieckiego „Żuraw" Brójce, Paweł Smogór z Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, Szymon Giemza z Nadleśnictwa Kluczbork i Grzegorz Pokracki z Koła Łowieckiego nr 2 „Rogacz" w Niemodlinie. Wszyscy soliści w tej klasie otrzymali nagrody.

Najmłodszym uczestnikiem tegorocznego konkursu był Szymon Giemza - 7 lat, a najstarszym Lech Gliński 67 lat.

 

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii konkursu są umieszczone na stronie muzyki myśliwskiej: www.muzyka.mysliwska.pl

Podczas małopolskiego konkursu uczestników oceniały komisje w składzie: Michał Wojtyła, Krzysztof Kadlec, Robert Olejarz, Arkadiusz Garus, Artur Kanawka, Adam Migurski.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, rektor UR w Krakowie i Jan Kosiorowski, dyrektor RDLP w Krakowie.