Lista aktualności Lista aktualności

I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

7 kwietnia br., pod patronatem honorowym Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Stary - Sącz 2017.

Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zawody były skierowane szczególnie do uczniów szkół leśnych.

Turniej otworzył Tadeusz Dragon, Zastępca Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju RDLP w Krakowie, który reprezentował patrona honorowego zawodów - Jana Kosiorowskiego, Dyrektora RDLP w Krakowie. Witając uczestników turnieju, gospodarzy i gości, dyrektor Dragon życzył zawodnikom, aby podczas sportowych zmagań obok umiejętności technicznych, siły, sprawności i woli walki na boisku towarzyszyło im również sportowe szczęście. Mówił, że sport i aktywność fizyczna poprawiają jakość życia człowieka.

 - To nie tylko trening ciała, ale także i umysłu. Cechy, które kształtuje w młodym człowieku sport, a więc samodyscyplina, cierpliwość, radość, siła psychiczna pewność siebie, pomagają w dorosłym życiu społecznym i zawodowym – mówił dyrektor Dragon.

Rywalizacja zespołów młodych siatkarzy była bardzo zacięta. Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji, przeprowadzanych przez zawodników zarówno w obronie, jak

i w ataku, a kibice mogli podziwiać wysoki poziom siatkarskich umiejętności.

W turnieju zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Samochodowych  z Nowego Sącza. Drugą ekipą zawodów okazała się Stredná odborná škola, Stará Ľubovňa, a trzecią - Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Na zakończenie zawodów dyrektor Tadeusz Dragon wręczył najlepszym drużynom
i zawodnikom puchary, medale i nagrody o charakterze sportowym.

***

W Starym Sączu tradycja gry w piłkę siatkową trwa już od ponad 70 lat. W tę historię bardzo mocno wpisane były organizowane przez 25 lat  Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej Chłopców. Zaproponowana obecnie formuła turnieju ma już charakter międzynarodowy.