Lista aktualności Lista aktualności

CHOINKI OD MAŁOPOLSKICH LEŚNIKÓW

Dwie piękne jodły, podarowane przez leśników z Lasów Państwowych, stanęły w najważniejszych miejscach w Krakowie - w Rynku Głównym i przed Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3.

Przystrojone w świąteczne ozdoby i rozświetlone tysiącem światełek choinki, radują oczy mieszkańców i turystów. Zapewne tak będzie przez cały okres Bożego Narodzenia. 

Bożonarodzeniowe drzewa zostały przywiezione z lasów Beskidu Sądeckiego, z terenu Nadleśnictwa Nawojowa. Jodła pospolita stojąca w Rynku Głównym ma 14 metrów wysokości, charakteryzuje się  pięknym pokrojem i jest darem małopolskich leśników dla mieszkańców Krakowa i gości królewskiego miasta.

Przed Okno Papieskie Domu Arcybiskupów Krakowskich, 18 metrowa jodła została przywieziona już po raz 11. Ma przypominać o bożonarodzeniowych spotkaniach z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w Watykanie. To drzewo jest także prezentem od leśników dla dzieci, które każdego roku, wraz z metropolitą krakowskim (w tym roku po raz pierwszy z J. E. ks. abp Markiem Jędraszewskim), Św. Mikołajem i jego orszakiem rozświetlają choinkę bożonarodzeniową przy ul. Franciszkańskiej 3.

Choinki od leśników zdobią również wiele innych miejsc ważnych dla Polaków. Zielone drzewka z lasu trafiły m.in. do Katedry Wawelskiej, Bazyliki Mariackiej oraz wielu świątyń, placówek wychowania przedszkolnego, szkół i domów kultury.