Lista aktualności Lista aktualności

CHOINKA BOŻONARODZENIOWA DOTARŁA DO KRAKOWA

16 grudnia br., tuż przed północą, na ulicę Franciszkańską w Krakowie wjechał specjalny pojazd, który w asyście służb mundurowych przywiózł najsłynniejszą choinkę bożonarodzeniową, coroczny dar leśników dla mieszkańców Małopolski oraz ich gości.

Tegoroczne drzewo - jodła pospolita - mierzy niecałe 16 m wysokości i pochodzi
z lasu położonego w Leśnictwie Roztoka Wielka (gmina Łabowa). Leśnicy
z Nadleśnictwa Nawojowa wybrali tę piękną, stożkowatą oraz pachnącą świeżym lasem choinkę spośród dwóch wyselekcjonowanych drzew.

Choć sam transport okazał się dużym wyzwaniem logistycznym, to najtrudniejsze zadanie czekało kadetów Szkoły Aspirantów PSP w Nowej Hucie oraz służby Państwowej Straży Pożarnej, którzy wspólnymi siłami musieli wykonać operację montażu. Dzięki pomocy leśników z Nadleśnictwa Nawojowa ostatecznie akcja zakończyła się pełnym sukcesem i choinka bożonarodzeniowa stanęła po kilkudziesięciu minutach na placu przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie.

W kolejnych dniach drzewo bożonarodzeniowe zostanie przystrojone w liczne, świąteczne ozdoby, które podkreślą jego naturalne piękno i wprowadzą w wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystości związane z tegorocznym wydarzeniem pn. „Choinka pod Oknem Papieskim” rozpoczną się w sobotę, 21 grudnia o godz. 15.00. Podczas przedświątecznego spotkania z Jego Ekscelencją ks. abp. Markiem Jędraszewskim, Metropolitą Krakowskim na choince bożonarodzeniowej zostaną uroczyście zapalone światełka. Podczas przedświątecznego spotkania zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych, wśród których z pewnością nie zabraknie m. in. występów, wspólnego kolędowania oraz wizyty św. Mikołaja wraz z orszakiem. W wydarzeniu tradycyjnie będzie uczestniczyć kilka tysięcy dzieci, rodzin, mieszkańców Krakowa, turystów oraz gości. Nie zabraknie też leśników.