Lista aktualności Lista aktualności

Bożonarodzeniowe spotkanie z leśnikami

Jeśli kupować choinkę, to tylko żywą. Jest ekologiczna, a więc nie szkodzi środowisku, pięknie pachnie lasem, no i po zakończeniu świąt można ją zrębkować i wykorzystać jako nawóz dla młodych sadzonek – przekonywali słuchacze i dziennikarze radia RDN Małopolska podczas akcji świątecznej w centrum Handlowym Max w Tarnowie. Małopolscy leśnicy byli współorganizatorami tego wydarzenia.

14 grudnia br., w Centrum Handlowym Max w Tarnowie bawiono się ekologicznie i uczono przyrody praktycznie. Radio RDN Małopolska z siedzibą w Tarnowie i małopolscy leśnicy przygotowali świąteczne spotkanie ze słuchaczami radia i klientami centrum handlowego, podczas którego promowano przyjazne środowisku drzewa choinkowe, czyli jodły, świerki i sosny. Przy okazji trwały konkursy wiedzy o małopolskich lasach.

Pod przygotowaną przez leśników z Nadleśnictwa Gromnik choinką trwało wyplatanie ekologicznych łańcuchów. Malowano szyszki dostarczone przez Nadleśnictwo Brzesko, układano jemiołę oraz przygotowywano świąteczne ozdoby z odpadów. W tym czasie w radiu RDN Małopolska trwał program na żywo, w którym prowadzono rozmowy na temat zalet choinek prosto z lasu i ich niepodważalnej wyższości nad choinkami wyprodukowanymi z tworzyw sztucznych.

W ciągu kilkugodzinnej zabawy stoisko edukacyjne, przygotowane przez Nadleśnictwo Gromnik, odwiedziło ponad pół tysiąca ludzi. Wykonane podczas akcji łańcuchy i ozdoby przyozdobiły drzewo, które w centrum Max pozostanie przez cały świąteczny czas.