Lista aktualności Lista aktualności

Święto Lasu w Gawłówku

10 lipca br. w Gawłówku, na skraju Puszczy Niepołomickiej, odbyło się „Święto Lasu", któremu patronował Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Leśnicy z Nadleśnictwa Niepołomice przygotowali dla gości i turystów nie tylko leśne atrakcje.

Podczas imprezy odbyło się wiele  ciekawych wydarzeń - od edukacji historycznej, poprzez edukację leśną, zabawę, integrację i smakowanie znakomitych potraw regionalnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, myśliwych z kół łowieckich i pszczelarzy.

Na stoisku edukacyjnym Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Niepołomicka" leśnicy poprowadzili konkursy i zawody sportowe przybliżające tematykę realizacji właściwej gospodarki leśnej. Silni mężczyźni walczyli o prym m.in. w przerzynaniu piłą ręczną kłody, rzucie wałkiem drewna na odległość, składaniu stosów, łucznictwie, a panie w rywalizacji wbijania gwoździ na czas, biegu z wiązką chrustu.

Podolski Regiment Odprzodowy Małopolska Chorągiew Husarska wspierana przez aktorów krakowskiego teatru „Adalex" zaprezentowała m.in. inscenizację z życia świętego Jana Gwalberta, patrona leśników. Dzieci zostały nagrodzone w konkursie plastycznym poświęconym życiu świętego hodującego las. Na boisku sportowym rozłożył się kozacki chutor, były pokazy pojedynków, walk i sceny z bitew.

„Święto Lasu" zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Drwini, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli i Nadleśnictwo Niepołomice.