Lista aktualności Lista aktualności

Rozświetlenie choinki pod Oknem Papieskim

W sobotę 18 grudnia pod słynne Okno Papieskie licznie przybyły rodziny z dziećmi, by uczestniczyć w uroczystym, symbolicznym rozświetleniu choinki, będącej darem od małopolskich leśników dla Św. Papieża Jana Pawła II, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz mieszkańców Krakowa. To już XV odsłona wydarzenia, nad którym mecenat objęły Lasy Państwowe, a w którym od początku współuczestniczą także leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Nastrojowy a zarazem rozgrzewający koncert Arki Noego oraz drobne upominki od leśników – ciepłe, mikołajowe czapki i słodycze sprawiły, że tego grudniowego wieczora pod Pałacem Biskupim w oczekiwaniu na uroczyste rozświetlenie choinki nikomu nie dłużył się czas.

Krótko po godzinie 17 organizatorzy wydarzenia przystąpili do składania życzeń. Metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski, symbolicznie rozświetlając choinkę światełkiem betlejemskim, mówił:

Życzymy sobie, by to światełko betlejemskie rozświetlało ostatnie adwentowe dni, ale przede wszystkim, aby świeciło ciepłym blaskiem w wigilijny wieczór i w całe Święta Bożego Narodzenia. Niech Jezus podnosi swą rączkę i błogosławi wszystkim

Po tym, jak Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Pan Paweł Szczygieł, Wojewoda Małopolski, Pan Łukasz Kmita oraz Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Witold Kozłowski dodatkowo przyozdobili choinkę przyniesionymi przez siebie bańkami, nastąpił długo wyczekiwany przez dzieci moment rozdawania prezentów. Podczas gdy organizatorzy rozdawali na scenie symboliczne upominki wolontariusze ruszyli do krakowskich domów dziecka z podarunkami przygotowanymi specjalnie dla dzieci, podopiecznych tych placówek.

Po zakończeniu uroczystości Dyrektor RDLP w Krakowie, Pan Paweł Szczygieł, odebrał od abp. Marka Jędraszewskiego oficjalne podziękowania dla Lasów Państwowych i leśników za zaangażowanie we współorganizację wydarzenia.

Choinkę, która w asyście straży leśnej i policji przybyła pod Okno Papieskie prosto z sądeckich lasów, w nocy z 14 na 15 grudnia, będzie można podziwiać, aż do święta Ofiarowania Pańskiego.