Asset Publisher Asset Publisher

Warsztaty z sygnalistyki myśliwskiej dla pracowników LP

W dniach 9-10 marca br., w Ośrodku Edukacji Leśnej w Zakopanem-Jaszczurówce, odbyły się warsztaty doskonalenia techniki gry na rogach myśliwskich zorganizowane dla pracowników nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Małopolscy leśnicy, którzy chcą się nauczyć gry na rogach myśliwskich lub doskonalić swoje umiejętności w tej sztuce, od siedmiu lat mają taką możliwość. Organizowane przez RDLP w Krakowie warsztaty prowadzą praktycy tej sztuki muzycznej: Arkadiusz Garus, nauczyciel Szkoły Muzycznej w Żywcu,Adam Migurski, akredytowany juror konkursów sygnalistyki, solowy mistrz Polski i pracownik LP w Nadleśnictwie Kędzierzyn, Artur Kanawka, akredytowany juror konkursów sygnalistyki, nauczyciel Technikum Leśnego w Brynku.

W tegorocznych warsztatach wzięło udział 23 pracowników z nadleśnictw, które posiadają ośrodki hodowli zwierzyny. Zajęcia były prowadzone w podgrupach dostosowanych do poziomu zaawansowania w sztuce grania na rogach przez poszczególnych uczestników. Naukę gry rozpoczęło pięciu leśników, co świadczy o coraz szerszym zainteresowaniu grą na rogach myśliwskich w kręgu branży leśnej.

Program edukacji obejmował zajęcia praktyczne polegające na wyćwiczeniu poszczególnych sygnałów łowieckich oraz naukę nowych utworów muzycznych. Zajęcia obejmowały również naukę sygnałów w zapisie na zespół sygnalistów. W tej kategorii ćwiczyły zespoły z nadleśnictw: Nawojowa, Łosie, Gorlice, Dąbrowa Tarnowska.