Asset Publisher Asset Publisher

Submisja drewna cennego

Zapraszamy Państwa do udziału w submisji drewna cennego, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszy piątek grudnia tj. 4 grudnia 2015 r. w Nadleśnictwie Brzesko.

Do sprzedaży przeznaczone jest 280 m3 drewna głównie dębowego (ok. 95 m3), sosnowego i modrzewiowego, nie zabraknie również drewna innych gatunków (buk, jesion, jawor).

 

Wybrane z nadleśnictw RDLP w Krakowie najcenniejsze kłody zaprezentowane zostaną w dniach:

30 listopada – 4 grudnia 2015 r. na składnicy zlokalizowanej na terenie szkółki leśnej w leśnictwie Jodłówka.

Informacje szczegółowe: www.brzesko.krakow.lasy.gov.pl

 

Już po raz siedemnasty nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krakowie wystawiają do sprzedaży najcenniejsze kłody drewna. Przez cały rok na powierzchniach, na których wykonano zabiegi hodowlane, wyszukiwano drzewa o cennym drewnie. Ścięte w listopadzie zwiezione zostały na szkółkę leśną w Jodłówce (Nadleśnictwo Brzesko), gdzie wszyscy zainteresowani mogą je obejrzeć i do 4 grudnia złożyć swoją ofertę. Drewno zostanie sprzedane klientom, którzy zaoferują najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, układzie słojów.

Z tego drewna możliwe jest wyrobienie m.in. okleiny, instrumentów muzycznych i innych szczególnie pięknych wyrobów, które same w sobie są wyrazem uznania dla pracy wielu pokoleń leśników, którzy pielęgnując drzewostany wyhodowali drzewa o cennym drewnie. Surowiec pozbawiony wad (sęków, guzów, róż i innych) znajduje nabywców wśród szczególnie wymagających klientów.