Asset Publisher Asset Publisher

Rajd Górski „Leśnicy w Beskidach”

W dniach 6-8 listopada br. odbędzie się siódma edycja Rajdu Górskiego „Leśnicy w Beskidach". Trasa rajdu pobiegnie przez malownicze szlaki Beskidu Małego.

Organizatorzy Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy" zapraszają ekipy nadleśnictw z terenu całego kraju na rajd trasami Międzybrodzia Bialskiego. Na zwycięskie zespoły czekają  puchary i dyplomy, a na laureatów konkursów indywidualnych – nagrody rzeczowe.

Przełom października i listopada w Beskidach jest czasem gry jesiennych barw -  lasy buczynowe i brzozowe tworzą mozaiki kolorów. Piesze wędrówki dają nie tylko wiele przeżyć estetycznych, ale również służą poprawieniu kondycji fizycznej i zdrowiu. Wspólne wędrowanie sprzyja integracji turystów z całego kraju.

Z soboty na niedzielę odbędzie się biesiada regionalna z konkursami i tańcami przy muzyce góralskiej. Będzie to zabawa z Kapelą Góralską Heligoniści, kultywującą tradycję gry na heligonkach na terenie południowo-zachodniej Żywiecczyzny.

Organizatorzy zapewniają opiekę licencjonowanych przewodników beskidzkich.

Szczegółowe informacje na temat rajdu dostępne są na stronie internetowej:

http://portal.beskidtrek.pl/index.php/poznaj-beskidy-sidebar-rajdy-turystyczne/119-2015-11-06-08-vii-ogolnopolski-rajd-gorski-lesnicy-w-beskidach

Rejestracja uczestników możliwa jest telefonicznie pod nr: 694 935 972, a także poprzez e-mail pisząc na adres: poznajbeskidy@beskidtrek.pl

Ekipy mogą się rejestrować do dnia 31 października 2015 r.