Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy z Nowego Targu zdobyli puchar na stoku

14 marca br. na stoku Stacji Narciarskiej Śnieżnica w Kasinie Wielkiej odbyły się XII Zawody Narciarskie Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Nadleśnictwa Nowy Targ, niżej uplasowały się drużyny z Krościenka i Nawojowej. Na starcie trasy zjazdowej stanęło 162 zawodników, którzy reprezentowali wszystkie nadleśnictwa RDLP w Krakowie, biuro regionalnej dyrekcji, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie i Gorczański Park Narodowy. Narciarze rywalizowali o punkty w dwóch konkurencjach i 14 kategoriach. Celem zawodów była integracja zawodowa pracowników Lasów Państwowych, Wydziału Leśnego UR w Krakowie i Parków Narodowych oraz promowanie rekreacji, zdrowego stylu życia i sportów zimowych.

Mimo trudnych warunków narciarskich wszystkim zawodnikom udało się ukończyć przejazd. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi wręczanymi przez Stanisława Sennika, Dyrektora RDLP w Krakowie. Dyrektor podziękował organizatorom z Nadleśnictwa Limanowa za przygotowanie zawodów, stacji narciarskiej „Śnieżnica" za umożliwienie ich rozegrania i Ratownikom Grupy Podhalańskiej GOPR za czuwanie nad bezpieczeństwem na stoku.

W przyszłym roku organizatorem zawodów będzie Nadleśnictwo Łosie, a zawody odbędę się na stoku Magury Małastowskiej.

Szczegółową relację z wydarzenia oraz wyniki poszczególnych konkurencji i kategorii można przeczytać tutaj:

www.limanowa.krakow.lasy.gov.pl