Asset Publisher Asset Publisher

Laureaci konkursu fotograficznego „Leśne Inspiracje” 2014

Małopolski Konkurs Fotograficzny „Leśne Inspiracje” 2014 został rozstrzygnięty. Poniżej publikujemy listę laureatów.

Szósta edycja konkursu fotograficznego współorganizowanego przez RDLP w Krakowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty i 16 nadleśnictw trwała od marca do listopada 2014 roku. Zdjęcia nadsyłano w 4 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja , szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Tematem ubiegłorocznego fotografowania małopolskich lasów była „Gospodarka leśna". Temat okazał się bardzo trudny. Nadleśnictwa nominowały do ścisłego finału regionalnego 33 zdjęcia.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Julia Piechura ze zdjęciem „Płynąca jesień". Julia jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej.

W kategorii gimnazjalnej za najlepsze uznano zdjęcie „W kropli wody", zrobione przez Aleksandrę Lipińską z Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego w Krakowie.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęłaJustyna Plata, uczennica Liceum Plastycznego w Wiśniczu. Jej zdjęcie „Siódma zero trzy" najbardziej podobało się komisji.

W kategorii dorosłych laureatem pierwszej nagrody został Piotr Grochala z Warszawy ze zdjęciem zatytułowanym „Na smyczy".

Komisja przyznała również nagrody specjalne.

Nagrodę Dyrektora RDLP w Krakowie otrzymał Krystian Plata z Technikum Leśnego w Starym Sączu za zdjęcie „Kawaleria".

Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymała Małgorzata Sroka ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej za zdjęcie „Leśny zakątek".

Nagrodę ks. kardynała Stanisława Dziwisza przyznano Joannie Tlałce za zdjęcie „Lasy dla życia".

Finał VI Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje" 2014, wręczenie nagród laureatom i otwarcie wystawy fotografii leśnej odbędzie się w piątek, 20 marca 2015 roku o godz. 11.00 w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Rajskiej 1 w Krakowie.Organizatorzy ogłoszą również temat VII edycji konkursu „Leśne Inspiracje" na rok 2015 oraz jego regulamin.

Resources to get